دندانپزشکی تاکسین

تعاونی تاکسیرانی از سال 1342 با ماموریت ارتقا سطح رفاه زندگی اعضا خود تشکیل شده و در راستای تحقق این ماموریت، اهدافی را در حوزه‌ی تامین کالای اساسی، ارائه خدمات درمانی و پزشکی، خوراک و مسکن برای خود تعریف کرده است. تا به این امروز به لطف خدا، تلاش‌ها و تدابیر تیم مدیریت، نیروهای پرتلاش تعاونی تاکسیرانی و البته حمایت تاکسیرانان محترم تا حد زیادی توانسته به این اهداف جامعه عمل بپوشاند.

کالای اساسی برای اعضا تعاونی تاکسیرانی، قطعات یدکی و خدمات خودرویی است. از سال ۱۳۹۶ که همکاری با تعاونی تاکسیرانی در حوزه تامین قطعات و ارائه خدمات خودرویی آغاز شده است شاهد چالش‌هایی در این حوزه بودیم. از آن‌جایی که سهم بزرگی از درآمد تاکسیرانان صرف تامین این قطعات و دریافت خدمات خودرویی می‌شود و با عنایت به هدف ارتقا سطح رفاه، تعاونی تاکسیرانی با بررسی رفتار مصرفی جامعه هدف به این نتیجه رسید برای تاکسیرانان نه تنها قیمت که کیفیت برتر هم اهمیت دارد. پس یکی از چالش‌های ما در تعاونی حفظ قیمت در رنج رقابتی و کیفیت در سطح بالا در کنار هم بود.

اما تعاونی تاکسیرانی راه حل را در اصلاح و تقویت زنجیره تامین قطعات و خدمات دید. برای حفظ قیمت رقابتی، کاری که تعاونی انجام داد بررسی دقیق‌تر ایستگاه‌های زنجیره تامین قطعات و حذف هرگونه عامل اضافی که منجر به افزایش قیمت می‌شود بود. پس با حذف دلالان و واسطه‌ها و تامین قطعات از منبع اصلی توانست تا 40 درصد قیمت قطعات را برای تاکسیرانان کاهش دهد. در بحث حفظ کیفیت راه‌حل  تعاونی، یافتن سورس‌های معتبر و مورد تایید در تامین قطعات و تخصص گرایی بود.

نتیجه نهایی اتخاذ این دو استراتژی که با افزایش تعداد مراجعات و تکرار آن پشتیبانی می‌شود، موفقیت و جلب رضایت تاکسیرانان بود که با نرخ نفوذ 80 درصدی تاکسیرانان تهران، مهرتایید گرفته و حتی این استقبال منجر به تاسیس شعبات مختلف در نقاط پرتردد شهر تهران برای پاسخگویی بهتر و سریعتر به این جامعه هدف شد. این موفقیت‌ها در حالی رقم خورد که در سال ۱۳۹۶ تنها تامین‌کننده، ایساکو بود و همکاری به مانند امروز قوی نبود. علاوه بر این مشکلات تحریم هم شرایط را سخت‌تر می‌کرد. اما امروز تعاونی با ارتباط با بیش از 180 شرکت داخلی و خارجی با وجود تحریم‌ها توانسته تا حد زیادی بر مشکل تامین فایق آید. ذکر این نکته هم ارزشمند هست که حتی تورم بر قیمت و کیفیت قطعات و خدمات در تعاونی تاکسیرانی تاثیر نگذاشته است.

taxindent-1-1
taxindent-5

با استقبال گسترده تاکسیرانان محترم در بخش تامین قطعات و با توجه به هدف دوم تعاونی که ارائه خدمات پزشکی بود، تعاونی تاکسیرانی با افتتاح مرکز دندان پزشکی (تاکسین دنت) به عرصه ارائه خدمات پزشکی به تاکسیرانان محترم و خانواده‌هایشان هم روی آورد. اینکه چرا دندان پزشکی به عنوان اولین خدمت درمانی انتخاب شد علتش تاثیر مستقیم سلامت و بهداشت دهان و دندان بر سایر اعضای بدن هست که اغلب به دلیل هزینه‌های بسیار بالایی که خدمات دندان پزشکی به همراه دارد نادیده گرفته می‌شود و این نادیده گرفته شدن تا جایی ادامه می یابد که سلامت شخص به خطر می‌افتد. تعاونی تاکسیرانی با هدف اصلی ارتقا رفاه و داشتن جامعه هدفی سالم خدمات پزشکی را در اولویت قرار داد با این هدف که تاکسیرانان محترم فارغ از  دغدغه‌هایی که برای هزینه‌های بالای دندان پزشکی دارند نه تنها برای درمان که برای چکاپ‌های دوره‌ای و پیشگیری هم مراجعه کنند. بنابراین یکی از ماموریت‌های مرکز دندان پزشکی تغییر نگاه تاکسیرانان به دریافت خدمات دندان پزشکی هست و با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته تاکسیرانان برای مراجعات منظم چکاپ هر 6 ماه ترغیب خواهند شد و  آموزش‌های تخصصی متناسب را خواهند دید.

حاصل این تلاش‌ها تاسیس مرکز دندان پزشکی به عنوان مقدمه‌ای برای ورود به سایر خدمات پزشکی اعم از فیزیوتراپی، پوست، آزمایشگاه ها و …. است که با بهترین و با کیفیت‌ترین دستگاه‌ها مجهز شده است. علاوه براین مواد مصرفی در این مرکز اغلب وارداتی و از برندهای برتر اروپایی است. از نظر تیم درمان هم که به سرپرستی خانم دکتر سیده نیوشا حسینی ارائه خدمت می کنند، باید گفت همگی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های برتر ایران همچون دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند.

تاکنون برای این مرکز بالغ بر 15 میلیارد ریال هزینه شده است، زیرساخت‌ها برای تبدیل شدن به کلینیک مهیاست و امید هست با همکاری‌های همیشگی و شایان توجه هیات مدیره تعاونی تاکسیرانی این حرکت بزرگ ادامه یابد چرا که قطعا ورود به سایر خدمات پزشکی و ارائه آنها با قیمت‌های رقابتی برای تاکسیرانان محترم نیازمند مساعدت‌های همیشگی ایشان هست.

آدرس: خیابان شریعتی – خیابان ملک – ساختمان تعاونی تاکسیرانی

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۴۲۰۸۶۰

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گالریفروشگاهارتباط با ماتماس