لنت ترمز خوب

ویژگی های یک لنت ترمز خوب چیست؟

لنت ترمز اصلی چه مشخصاتی دارد؟ چگونه باید یک لنت ترمز خوب را انتخاب کنیم؟ بهترین برند لنت ترمز چیست؟

بارها اتفاق افتاده که در زمان خرید لنت ترمز سر در گم شده ایم و به دلیل نداشتن اطلاعات کافی نتوانسته ایم لنت ترمز خوب و با کیفیتی را تهیه کنیم و یا لنت ترمز مورد نظر ما در دسترس نبوده و در مورد لنت ترمز های دیگر اطلاعات کافی نداشته ایم.

چند روش برای انتخاب یک لنت ترمز خوب

  • نوع خودرو ما چیست؟هر ماشین لنت ترمز جلو وعقب مخصوص به خود را می خواهد.
  • کار خودرو ما چیست؟خودرو شخصی یا خودرو کار
  • مسیر تردد خودرو ما چگونه است؟این مسیر ناهموار و با سربالایی است یا هموار و یا دارای ترافیک.
  • سرعت رانندگی با ماشین ما چگونه است؟ کم یا زیاد
  • سیستم ترمز خودرو ما چیست ؟ ABS یا معمولی

بهترین نوع لنت ترمز را به شما براساس کاررایی نوع خودرو به شما معرفی خواهیم کرد

انتخاب لنت  ترمز خودرو بر اساس نوع خودرو

ابتدا براساس نوع خودرو، سال ساخت آن و چرخ جلو و عقب بودن، نوع لنت ترمز را انتخاب می‌کنند. ما باید بدانیم خودرو ما چه نوع لنت ترمزی را از نظر سایز و اندازه احتیاج دارد. یعنی مدل وشکل لنت ترمز خودرومان چگونه است؟ از دو راه میتوانیم بفهمیم چه نوع لنت ترمز از نظر سایز و اندازه مناسب چرخ جلو و یا عقب خودرو ماست.

pic-140
چگونگی تشخیص مدل و شکل لنت خودرو

الف) از روی دفترچه راهنمای خودرو و توصیه خودرو ساز :
هر خودروسازی برای هر مدل خودرو دفترچه راهنمای مخصوصی دارد که نوع قطعات مربوط به همان خودرو با شماره سریال مخصوص و کد مخصوص همان خودرو در آن دفترچه نوشته شده است.

ب) با باز کردن چرخها و دیدن خود لنت ترمز هم می‌توان نوع لنت ترمز را تشخیص داد .

انتخاب نوع لنت ترمز بر اساس نوع کار خودرو

بر اساس این که کار خودرو ما چیست، ما میتوانیم در انتخاب لنت ترمزهای با کیفیت بالا و یا متوسط گزینش کنیم. هر چقدر لنت ترمز با کیفیت و کارایی بالاتر و اصلی تری انتخاب کنیم. در هنگام ترمز کردن با آسودگی بیشتر و خیال راحت تری به ترمز خود اعتماد می کنیم.

اگر خودرو ما سواری شخصی است و با سرعت کم رانندگی می کنیم یک لنت ترمز متوسط و معمولی هم کار ما را راه می اندازد. اگر ماشین ما تاکسی است و یا وانت باری است و یا اینکه ما با سرعت بالا رانندگی می کنیم نیاز به یک لنت ترمز خوب و با دوام و با کیفیت داریم. هر چقدر در این مورد دقت به خرج بدهیم هزینه های جانبی ما کاهش پیدا میکند.

انتخاب لنت ترمز خوب بر اساس مسیر تردد خودرو

بعضی از مسیر ها پر تردد، با ترافیک بالا و یا کوهستانی دارای سرازیری های با شیب زیاد هستند. در این مواقع حتما باید از لنت ترمزی  استفاده کنیم که در اثر داغ کردن زیاد، قدرت ترمز گیری خود را ازدست ندهد.

لنت ترمز با کیفیت زود فرسوده نشده و خاصیت خود را از دست نمی دهد. اگر مسیر ما خیابان‌های عادی و کفی است و سرعت مناسبی داریم، لنت ترمز خوب معمولی و یا نیمه متالیک هم کار ما راه می اندازد.

سرعت رانندگی شما چگونه است؟

در مورد سرعت بالا باید گفت هرچه سرعت بالاتر می‌رود برای نگهداشتن خودرو از ترمز قوی‌تری استفاده می‌شود و لنت ترمزها بیشتر داغ می‌شوند و سریعتر تمام می‌شوند. در ترمزهای ناگهانی هم همین‌طور است.

در این مواقع هر چه کیفیت سیستم ترمز و لنت ترمز بالاتر باشد خودرو سریع‌تر می‌ایستد و لنت ترمز دیرتر داغ می‌کند و سریع‌تر خنک می‌شود و دیرتر تمام می‌شود. لنت ترمز با کیفیت چون گیرایی خوبی دارد و سریع‌تر خودرو را نگه می‌دارد دیسک چرخ را هم خراب نمی‌کند.

سیستم ترمز خودرو چیست؟

در سیستم‌های معمولی، لنت‌ ترمز ها دیرتر از سیستم‌های ABS از بین می‌روند. به علت چسبیدن لنت ترمز بر روی دیسک و قفل شدن چرخ‌ها لنت ترمز کمتر خورده شده و کمتر از بین می‌رود. اگر خودرو شما ABS است باید لنت‌های با کیفیت‌تری انتخاب کنید.

معمولا لنت ترمز ها در سیستم ABS زودتر از سیستم معمولی تمام می‌شوند به همین دلیل باید از کیفیت و طول عمر بالاتری برخوردار باشند

در نهایت پیشنهاد مجلسه تاکسین به شما، استفاده از لنت ترمز تاکسین می باشد و اینکه یک لنت خوب را از فروشگاه معتبر خرید کنید تا دچار دردسرهای حادثه ساز نشوید. ما در تاکسین پارت به دنبال ایجاد بستری مناسب برای ارائه انواع لنت ترمز های با کیفیت به شما رانندگان عزیز هستیم .

در این مسیر ما را همراهی کنید و با ارسال پیشنهاد و انتقاد خود به ما کمک کنید .

جهت خرید لنت ترمز جلو یا عقب می‌توانید به وب‌سایت فروشگاهی تاکسین‌پارت به آدرس Taxinpart.com مراجعه نمایید و یا با شماره‌های  ۰۲۱۷۴۲۷۲ ، ۰۹۱۲۲۴۴۴۳۱۱ تماس حاصل کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گالریفروشگاهارتباط با ماتماس